Receta/ Përzieni sodën me mjaltë dhe konsumoni 3 lugë në ditë për 1 muaj, ja çfarë i ndodh trupit tuaj

Shëndetësia

Receta/ Përzieni sodën me mjaltë dhe konsumoni 3 lugë në ditë për 1 muaj, ja çfarë i ndodh trupit tuaj

Më: 17 shkurt 2020 Në ora: 08:54
Ilustrim

Duke marrë parasysh faktin se qelizat e kancerit lulëzojnë me sheqer, shumë njerëz besojnë se kombinimi i mjaltit ose shurupit të panjës dhe sodës së bukës është i dëmshëm.

Sidoqoftë, ekspertë të shumtë në 6 dekadat e fundit e kanë hetuar këtë dhe kanë treguar se nuk është e vërtetë!

Është e vërtetë që qelizat e kancerit lulëzojnë me sheqer, por ky kombinim vepron si "Kali i Trojës". Për ta sqaruar këtë, kombinimi i bikarbonatit të natriumit dhe mjaltit, rezulton në një përzierje fantastike ku sheqeri shërben për të synuar qelizat kancerogjene dhe soda e bukës futet në to dhe i shkatërron ato.

Alkaliniteti i saj ose shkatërron mikrobin e kancerit (ose e kthen atë në formën e tij letargji) brenda qelizës së prekur, duke e kthyer atë në normale, ose shkakton një ndryshim të shpejtë të pH-së që e vrasë plotësisht.

Përgatitja:

E tëra çfarë ju duhet të bëni është të përzieni këto dy përbërës, një lugë çaji sodë buke për çdo lugë gjelle mjaltë pasi raporti i nevojshëm është 1: 3. Kjo do të jetë e mjaftueshme për një javë. Gatuajeni përzierjen në nxehtësi të ulët për pesë deri në dhjetë minuta, dhe mos e ruani më pas në frigorifer.

Përdorni:

Ju duhet të merrni një lugë çaji të kësaj përzierje në baza ditore 1-3 herë në ditë, për një ose dy muaj. Sigurohuni që të mos e merrni shumë afër ngrënies. Pas 30 ditësh nga konsumimi i këtij ilaçi, pH në trupin tuaj do të jetë i ekuilibruar dhe trupi bëhet jashtëzakonisht alkali.

Për më tepër, duhet të bëni disa ndryshime të rëndësishme në dietën tuaj të rregullt, të zvogëloni marrjen e mishit dhe të shmangni miellin e bardhë dhe sheqerin. Ky trajtim i mahnitshëm do të sigurojë pa dyshim efekte të mahnitshme!

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat