Ju kërcet zemra dhe ju përplaset për gjoks? Ilaçi 800-vjeç ju largon dhimbjet

Shëndetësia

Ju kërcet zemra dhe ju përplaset për gjoks? Ilaçi 800-vjeç ju largon dhimbjet

Më: 1 prill 2021 Në ora: 20:13
Foto ilustrim

Ky ilaç natyral për zemër është treguar efektiv te personat, që vuajnë nga të gjitha llojet e sëmundjeve të zemrës. Përdoret kur ndjeni lloje të ndryshme të problemeve me zemër, si: kërcimi, rrahjet e tepërta, si pasojë e stresit

PËRBËRËSIT E NEVOJSHËM:

- 10 kërcej të freskët majdanoz - 1 litër verë të bardhë apo të zezë vendore - 2 lugë uthull të verës - 300 gramë mjaltë natyral. Përgatitja: 10 kërcejtë e freskët të majdanozit së bashku me gjethe i vendosni në një litër verë të pastër dhe shtoni 1-2 lugë të madhe të uthullës së verës. Le të zihen për 10 minuta në zjarr të qetë. Pastaj shtoni 300 gramë mjaltë të bletëve dhe e lini që ngadalë të zihen edhe për katër minuta. Verën ngrohtë ta vendosni nëpër shishe, të cilat paraprakisht i keni pastruar me alkool të fortë. Mbyllni mirë shishet. Shtresën e krijuar mund ta pini.

Përdorimi: Lëngu përdoret për çdo ditë, nga një lugë të supës deri në ndaljen e dhimbjeve. Për të sëmurit seriozë, ilaçi le të përdoret për kohë më të gjatë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat