Lëngu i lirë dhe natyralë që shëron sëmundjet

Shëndetësia

Lëngu i lirë dhe natyralë që shëron sëmundjet

Më: 1 gusht 2021 Në ora: 08:41
Foto ilustrim

Jeni të lodhur dhe të dërrmuar dhe nuk keni aspak vullnet? Atëherë ju paraqesim lëngun e shëndetshëm. Lëngu i përgatitur në këtë mënyrë duhet të shpërndahet në shishe të vogla dhe ta konsumoni në mëngjes në lukth të zbrazët. Ta pini nga një gjysmë gote.

PËRBËRËSIT

- 1 kilogram panxhar; - lëngun e një limoni; - gjysmë kilogram karota; - 3 portokaj; - 3 mollë; - 1 kilogram mjaltë.

PËRGATITJA

Panxharin, karotat dhe mollët i pastroni dhe më pas i vendosni në blender. Limonin, portokajtë i qëroni, dhe i shtoni në blender. Pasi të jenë përzier do të fitoni një lëng, të cilin duhet ta vendosni në një gotë të thellë, shtoni mjaltin dhe përzieni mirë gjithçka.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat