Shqipëria merr pajisje mbrojtëse nga Turqia për pacientët dhe mjekët - Bota Sot
Shqipëria merr pajisje mbrojtëse nga Turqia për pacientët dhe mjekët

Shqipëria

Shqipëria merr pajisje mbrojtëse nga Turqia për pacientët dhe mjekët

Më: 25 mars 2020 Në ora: 07:55
Shqipëria merr pajisje mbrojtëse nga Turqia për pacientët dhe mjekët

Kryeministri Edi Rama lajmëron se Shqipëria po merr nga Turqia mjete mbrojtëse për personelin shëndetësor.

Në një status në Facebook, ai bën me dije se aeroplani i ”Air Albania” me emrin ”Lasgushi” ndodhet në Stamboll ku po merr mjetet mbrojtëse.

Pak ditë më parë Rama kishte kontaktuar me Presidentin turk Erdogan ku ky i fundit i kishte garantuar ndihma në raste nevoje.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat