Profesoreshat ferizajase, instruktore dhe të dashuruara në skijim! - Bota Sot
Profesoreshat ferizajase, instruktore dhe të dashuruara në skijim!

Skijim

Profesoreshat ferizajase, instruktore dhe të dashuruara në skijim!

Nga: K. G. Më: 2 shkurt 2020 Në ora: 15:37
Blerta e Vlora

Jeta dhe sporti!

Tërë jetën me sport edhe pse ende nuk i kanë mbërri të 40-tat në moshë, kanë një karrierë goxha të madhe sportive, pothuajse dy dekada e gjysmë! Vlora Jashari, një kohe hendbollistja më e mirë në Kosovë, pastaj edhe si trajnere, si dhe Blerta Tërpeza, dikur portiere e hendbollit!

Si njëra dhe si tjetra kanë zgjedhur edhe një profesion tjetër, instruktore të skijimit dhe pothuajse kohën më të madhe të stinës së dimrit e kalojnë në Qendrën e Skive në Brezovicë.

Image

Fakti tjetër është se Vlora është edhe instruktore në një autoshkollë. Blerta dhe Vlora janë edhe profesoresha dhe shoqe të pandashme, herë e çojnë mirë e herë kanë replika apo mospajtime në konceptet sportive.

Vlora dhe Blerta janë në formën më të mirë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat