Tragjedi, kampioni i botës gjendet i vdekur në det

Skijim

Tragjedi, kampioni i botës gjendet i vdekur në det

Më: 8 korrik 2020 Në ora: 14:46
Tragjedi, kampioni i botës gjendet i vdekur në det

Alex Pullin, dy herë kampion bote në disiplinën e snowboard, është gjetur i vdekur në det, në Australi, ndërkohë që ishte duke bërë peshkim nënujor, pasioni i tij.

Pullin, 32 vjeç, ishte një nga më të fortët në botë në këtët disiplinë dhe ka qenë mbajtës i flamurit të Australisë në Lojërat Olimpike Dimërore “Sochi 2014”.

Ai ka marrë pjesë edhe në Lojërat Olimpike Dimërore të vitit 2010 dhe atij 2018. Pullin është gjetur pa ndjenja në ujë nga një tjetër peshkatar që po shytej në det dhe më pas është nxjerrë në breg nga rojet bregdetare.

Edhe pse mjekët që mbërritën me urgjencë tentuan ta rikthejnë në jetë nuk ia dolën dot mbanë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat