E tmerrshme, ja si rrëzohet skiatori dhe humbi vetëdijen

Skijim

E tmerrshme, ja si rrëzohet skiatori dhe humbi vetëdijen

Nga: Kemajl Goca Më: 9 janar 2021 Në ora: 12:17
E tmerrshme, ja si rrëzohet skiatori dhe humbi vetëdijen

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur sot në Qendrën e Skive në Adelboden të Zvicrës. 

Skiatori amerikan Tommy Ford rrëzohet keq në garën e disiplinës së sllallomit të madh të Kupës së Botës. 

Ai humbi kontrollin në fund para se të futet në cak. 

Ai duke u kthyer u rrëzua, goditi tokën me kokë dhe pastaj rrethojën mbrojtëse.

Ai menjëherë humbi ndjenjat dhe u transferua me një barelë në helikopter, duke e transportuar për në spital. 

Sipas informacioneve të fundit, amerikanit iu kthye vetëdija.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat