Kthehet Lippi, do të jetë përsëri trajner i Kinës - Bota Sot
Kthehet Lippi, do të jetë përsëri trajner i Kinës

Sporti

Kthehet Lippi, do të jetë përsëri trajner i Kinës

Më: 24 maj 2019 Në ora: 12:59
Marcello Lippi

Federata e Futbollit të Kinës ka zyrtarizuar marrëveshjen e re me trajnerin italian.

Marcello Lippi ka ndryshuar mendje. Trajneri italian është zgjedhur përsëri në stolin e kombëtares kineze vetëm jatër muaj pasi dha dorëheqjen pas eliminimit nga Kupa e Azisë.

Lajmin e ka zyrtarizuar Federata Kineze e Futbollit, me Lippin që do të qëndrojë në stolin e Kinës deri në fund të eliminatoreve për Kampionatin Botëror Katar 2022 me objektivin për t’i kualifikuar “Dragonjtë” në këtë ngjarjen më të madhe në futboll.

Kujtojmë se Kina nuk ka arritur të kualifikohet në asnjë prej Botërorëve që nga viti 2002 dhe këtë synon ta bëjë me një ekspert si Lippi, i cili më 2006 është shpallur kampion i Botës me Italinë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...