Për ndërtimin e xhamisë, gruaja dhuron xherdanin në vlerë 3 mijë e 400 euro

Tetova

Për ndërtimin e xhamisë, gruaja dhuron xherdanin në vlerë 3 mijë e 400 euro

Më: 11 shtator 2021 Në ora: 13:12
Xhamia

Një grua nga qyteti i Tetovës ka dhuruar xherdanin e saj të qafës për ndërtimin e një xhamie.

Ky xherdan iu është dorëzuar teologut Ardian Sejdiu që njëkohësisht është përgjegjës për ndërtimin e asaj xhamie, dhe vlera e këtij xherdani kap shifren prej 3,400€.

Sejdiu ka njoftuar ngjarjen përmes një postimi në Facebook, ku ka vlerësuar lartë veprimin e gruas.

“Një nënë e respektuar, besimtare e denjë dhuroi xherdanin e nusërisë, në vlerë 3,400 €, për ndëtimin e Xhamisë së re- fsh. Gaçkë.”, shkroi Sejdiu në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat