Kasami viziton muzeun e UT-së në Poroj: Vendi i rezistencës për dije

Tetova

Kasami viziton muzeun e UT-së në Poroj: Vendi i rezistencës për dije

Më: 5 tetor 2021 Në ora: 16:17
Pamje nga vizita

Kryetari i Lëvizjes BESA, njëherit kandidat për të parin e Tetovës Bilall Kasami në vazhdën e kampanjës së zgjedhjeve lokale ka vizituar vendin ku u mbajtën ligjeratat të para të UT-së, në Poroj të Tetovës.

Kasami pa nga afër dëshmitë e ngjarjes ku banorët e Porojit dhe më gjërë i dolën në mbrojtje dijes, duke mos i lejuar forcat policore që të depërtojnë në vendin ku mbaheshin ligjeratat..

Po ashtu e quajti vendi i rezistencës për dije.

Kujtojmë se vendi i mbajtjes së ligjeratave të para në Poroj ka qenë mektebi i xhamisë së këtij fshati.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat