Në Tetovë hapet ekspozita "Marigonat e Nëntorit" - Bota Sot
Në Tetovë hapet ekspozita "Marigonat e Nëntorit"

Tetova

Në Tetovë hapet ekspozita "Marigonat e Nëntorit"

Më: 22 nëntor 2017 Në ora: 15:10
"Marigonat e Nëntorit"

Sot në Galerinë e Arteve Pamore në Tetovë bëhet hapja solemne e ekspozitës kolektive të artisteve të qytetit të Tetovës “Marigonat e Nëntorit”.

Kjo ekspozitë është organizuar në nder të festave të Nëntorit, ku para publikut do të prezantohen me veprat e tyre artistike 28 artiste nga Tetova, Shkupi dhe Prishtina.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera