Molekulat bioaktive në ushqim, çfarë janë dhe ku gjenden?

Ushqime

Molekulat bioaktive në ushqim, çfarë janë dhe ku gjenden?

Më: 3 maj 2021 Në ora: 17:58
Foto ilustrim

Çfarë janë? Molekulat bioaktive janë substanca me përbërje kimike shumë të larmishme të shpërndara gjerësisht në botën bimore: alfa dhe beta karoten, likopen, luteinë dhe polifenole të tilla si katekina, flavonole, antocianina, izoflavone, flavanone, acide fenolike, stilben, linjanë), glukozinolat dhe metabolite, të cilat duket se aktivizojnë mekanizmat qelizorë që mund të çojnë në përfitime shëndetësore.

Ku gjenden?

Ato gjenden kryesisht në fruta dhe perime, për këtë arsye perimet, veçanërisht nëse janë në stinës, duhet të konsumohen çdo ditë përmes marrjes së 5 racioneve në ditë. Përbërja e tyre cilësore dhe sasiore përcaktohet kryesisht nga gjenetika, që do të thotë se çdo specie dhe çdo varietet përmbajnë molekula të ndryshme. Ndryshueshmërisë gjenetike i shtohen faktorë mjedisorë si drita, karakteristikat e temperaturës së tokës dhe teknikat e kultivimit, të cilat mund të modulojnë përqendrimin e molekulave bioaktive të pranishme në produktet bimore.

Këto janë molekulat kryesore bioaktive:

Alfa dhe beta karoten. Ato gjenden në fruta dhe perime me ngjyrë portokalli (të tilla si pjepri, pjeshkët, kajsia, kungulli, hurma, karota, etj.) Dhe në perimet jeshile të errëta (spinaqi, dardha, sallata marule, etj.).

Likopen. I pranishëm në domate, shalqi dhe grejpfrut rozë.

Lutein. Ai gjendet në perimet me gjethe dhe jeshile (spinaqi, lakra jeshile, kungull i njomë, bizele dhe brokoli).

Pastaj ka polifenole të famshëm, të cilët ndahen në flavonoide dhe jo-flavonoide.

Ndër flavonoidët:

Flavonolët (quercetin, kaempferol, myricetin etj.), që gjenden në qepë, lakër jeshile, presh, brokoli, boronicë, rrush të kuq, çaj.

Antocianina. Gjendet në fruta të kuq, manaferra, rrepa të kuqe dhe portokall të kuq.

Izoflavone (sterole bimore). Të pranishme në bishtajore (kryesisht soje), arra, kërpudha dhe elb.

Flavanone (hesperidin, naringenin). Tek agrumet, sidomos portokalli dhe grejpfruti.

Midis jo-flavonoideve:

Acidet fenolike. Verë, kafe, çaj.

Stilbenet (resveratrol). Rrushi, vera e kuqe dhe manaferrat.

Lignans. Drithëra të plota, bishtajore, shparguj, brokoli dhe karota.

Ndër molekulat bioaktive shfaqen glukozinolatet dhe metabolitët (përbërjet e squfurit p.sh. izotiocianatet, ditiolicionet, alizulfidi, indolet). Ato gjenden në lakër, brokoli, lulelakër, lakër Brukseli, rrepa, rrepkë, rukola, qepë, hudhër etj.

A janë të mira për shëndetin tuaj?

Të gjitha këto substanca kanë një fuqi të fortë antioksiduese dhe janë mbrojtëse për shëndetin, pasi janë të afta të zvogëlojnë një tepricë të radikaleve të lira, një gjendje e përfshirë në sëmundje të shumta degjenerative, të tilla si kanceri dhe sëmundjet kardiovaskulare.

Por, vetë, a janë vërtet të dobishme për shëndetin? Kjo është pyetja që studiuesit në të gjithë botën i kanë bërë vetes së fundmi. Deri kohët e fundit, këtyre molekulave u besohej se shpjegonin përfitimet e frutave dhe perimeve, duke menduar se ato vepronin drejtpërdrejt si molekula antioksiduese. Sot, interpretimi se molekulat bioaktive do të aktivizonin mekanizmat qelizorë që mund të çojnë në përfitime shëndetësore është i përhapur, por ende nuk ka qartësi të mjaftueshme që provon se konsumi i frutave dhe perimeve sjell përfitime shëndetësore, administrimi jo me ushqime i molekulave të tilla si antioksidantë, polifenole etj., nuk dha rezultatet pozitive të pritura. Molekulat bioaktive të marra ndryshe nuk do të “korrigjojnë” plotësisht dëmtimin e një konsumi të ulët të frutave dhe perimeve.

Prandaj është e rëndësishme të zhvendoset vëmendja nga përbërësit individualë tek ushqimi në tërësi, te zgjedhjet e tjera të ushqimit dhe globalisht, te stili i jetës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat