Vlorë, dy të arrestuar për fshehjen e një fëmije - Bota Sot
Vlorë, dy të arrestuar për fshehjen e një fëmije

Vlora

Vlorë, dy të arrestuar për fshehjen e një fëmije

Më: 14 shtator 2019 Në ora: 16:10
Foto

Dy persona kanë përfunduar në prangat e policisë së Vlorës, pasi kanë tentuar të fshehin fëmijën nga përmbarimi.

Policia informon se në pranga kanë rënë shtetasit A.N., 66 vjeçe dhe J.N., 39 vjeç, banues në Vlorë.

“Arrestimi i tyre është bërë pasi ditën e djeshme, në banesën e tyre në lagjen "Kushtrimi" Vlorë kanë shkuar punonjësit e Zyrës së Përmbarimit Vlorë për të bërë ekzekutimin e vendimin të gjykatës për kalimin e fëmijës së mitur nënës së saj shtetases E.N., 37 vjeçe, por shtetasit e mësipërm kanë fshehur fëmijën me qëllim mosdorëzimin prindit tjetër”, - njofton policia.

Në vijim të veprimeve proceduriale, Policia e Vlorës ka bërë arrestimin e shtetasve A.N dhe J.N për veprën penale "Marrja e padrejtë e fëmijës, e kryer në bashkëpunim" duke ia referuar rastin Prokurorisë për veprime të mëtejshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...