Mjekët zbulojnë shkakun pse vdiq 18-vjeçarja nga Vlora - Bota Sot
Mjekët zbulojnë shkakun pse vdiq 18-vjeçarja nga Vlora

Vlora

Mjekët zbulojnë shkakun pse vdiq 18-vjeçarja nga Vlora

Më: 9 maj 2018 Në ora: 17:31
Ilustrim

Një ngjarje e rëndë raportohet nga Vlora. Një nxënëse 18-vjeçare ka humbur ndjenjat në klasë dhe më pas ka ndërruar jetë.

Mësohet se adoleshentja qe ka humbur jetën teksa ishte rrugës për ne spital, është identifikuar si Gerta Kasaj, 18 vjeç.

Ngjarja ndodhi në shkollën ‘Jani Minga’ në qytetin bregdetar.

Dyshimet e para flasin për një vdekje për shkaqe natyrale, pasi e reja vuante nga epilepsia, thane mjeket. Mediat lokale raportojnë se vajza ishte jetime dhe jetonte me gjyshen.

Ndërkohë qe policia ka nisur hetimet, por nuk ka nxjerre akoma një informacion zyrtar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera