Nis takimi i mbyllur mes Thaçit e Mogherinit në Tiranë - Bota Sot
Nis takimi i mbyllur mes Thaçit e Mogherinit në Tiranë

Aktuale

Nis takimi i mbyllur mes Thaçit e Mogherinit në Tiranë

Më: 8 maj 2019 Në ora: 18:39
Hashim Thaçi dhe Federica Mogherini

Ka nisur në Tiranë takimi i mbyllur mes presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe përfaqësueses së Lartë të Bashkimit Europian Federica Mogherini.

Ky takim mes Mogherinit e Thaçit po bëhet në kuadër të Samitit të Bërdo Brioni i cili pritet të mbahet nesër, ndërsa temë kyçe qëndron çështja e taksës dhënë ndaj produkteve serbe dhe ngecja e dialogut mes Kosovës e Serbisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat