Zv/ministri i MPB-së: Rrjetet kriminale në pranga - Bota Sot
Zv/ministri i MPB-së: Rrjetet kriminale në pranga

Aktuale

Zv/ministri i MPB-së: Rrjetet kriminale në pranga

Nga: G.B Më: 28 maj 2019 Në ora: 15:45
Njësia Speciale

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Isa Xhemajlaj, ka reaguar pas aksionit të Njësisë Speciale në veri.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, ai ka thënë se vëzhgimi ndaj personave që janë arrestuar ka zgjatur disa muaj dhe tani ata janë para drejtësisë, përcjell Bota sot.

“MPB është e vendosur t’i godasë individët dhe grupet kriminale pa përjashtim kudo e kushdoqofshin ata”, ka shkruar ai në Facebook.

Postimi i tij i plotë:

Rrjetet kriminale në pranga

Pas një vëzhgjmi disa mujor mbi aktivitetet e kontrabandës me mallra nga kontrabandistët të cilët përmes korruptimitit tē përsonave zyrtarë nga Dogana dhe Policia Doganore . Dje dhe u zhvillua operacioni dhe u bë arrestimi i kontrabanduesve dhe bashkëpuntotve të tyre.
Kêta përsona tani janë para drejtësisë.

MPB është e vendosur ti godasë individët dhe grupet kriminale pa përjashtim kudo e kushdoqofshin ata
Operacione të tilla do të ketē edhe në tē ardhem deri në respektimin e plotē tē Ligjit dhe Rendit Kushtetues.
Përgëzoj Policinë e Kosovës pēr punën shumë profesionale gjatë opercionit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...