Abdixhiku: LDK-ja e VV-ja duhet ta marrin qeverinë, ja kur mbahet test mocioni - Bota Sot
Abdixhiku: LDK-ja e VV-ja duhet ta marrin qeverinë, ja kur mbahet test mocioni

Aktuale

Abdixhiku: LDK-ja e VV-ja duhet ta marrin qeverinë, ja kur mbahet test mocioni

Më: 11 korrik 2019 Në ora: 23:59
Lumir Abdixhiku

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka deklaruar se partia e tij duhet ta udhëheqë vendin.

Ai ka thënë se pjesë e qeverisë së ardhshme të vendit duhet të jetë edhe Lëvizja Vetëvendosje.

“Është momentumi që, 20 vjet pas çlirimit të Kosovës, të jenë në front LDK’ja dhe VV’ja”, është shprehur ai në emisionin “DPT Te Fidani”.

Ai ka thënë se, “përkundër dallimeve” që kanë këto dy parti, ato duhet të bëhen bashkë.

“Një aleancë e tillë do të ringjallte sado pak shpresat në Kosovë”, ka deklaruar Abdixhiku.

Deputeti i LDK’së ka thënë se opozita mund të dalë me një “test mocion” kundër qeverisë së Ramush Haradinajt para shtatorit

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...