Jusuf Buxhovi i reagon Kadri Veselit, ka një kërkesë për SHBA-të - Bota Sot
Jusuf Buxhovi i reagon Kadri Veselit, ka një kërkesë për SHBA-të

Aktuale

Jusuf Buxhovi i reagon Kadri Veselit, ka një kërkesë për SHBA-të

Nga: A.M. Më: 17 korrik 2019 Në ora: 17:05
Kadri Veseli

Shkrimtari Jusuf Buxhovi i është kundërpërgjigjur kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, për të cilin ka thënë se demonstroi dhunën shtetërore ndaj fjalës së lirë.

Ai përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se “SHBA-të duhet të ndërpresin partneritetin me despotët politik dhe klanet mafioze që kanë sjellë Kosovën në gjendje të kolapsit”

Postimi i plotë:

Sot në otën 18, në Zërin e Amerikës theksime nga prononcimi im rreth deklaratës të djeshme të kryeparlamentarit të Kosovës:

"Në Uashington, Veselit demonstroi dhunën shtetërore ndaj fjalës së lirë dhe mendimit kritik si dhe i dha dritën jeshile vazhdimit të fushatës së liçimit publik ndaj atyre që kërkojnë që drejtësia të gjykojë krimet e pasluftës në Kosovë!"

"SHBA-të duhet të ndërpresin partneritetin me despotët politik dhe klanet mafioze që kanë sjellë Kosovën në gjendje të kollapsit..."

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...