Haziri: Nuk jam zgjedhur, as nënkryetar, as sekretar - Bota Sot
Haziri: Nuk jam zgjedhur, as nënkryetar, as sekretar

Aktuale

Haziri: Nuk jam zgjedhur, as nënkryetar, as sekretar

Më: 23 gusht 2019 Në ora: 19:33
Lutfi Haziri

Pas mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri tha se nuk është zgjedhur nënkryetar e as sekretar i kryesisë së re të kësaj partie, derisa shtoi se shumë shpejt do të dihet edhe mandatari për kryeministër i LDK-së.

Haziri: Pozitat në kryesi vendosen më vonë

"Nuk u diskutu as për këtë as për koalicionet e mundshme... nuk jam zgjedhur nënkryetar, nuk jam zgjedhur as sekretar. Është çështje që do të vendoset më vonë në kryesi.... më shpejt se javën e ardhshme, shumë më shpejt se javën e ardhshme", ka thënë Haziri.

Ka treguar se çfarë kanë vendosur në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së.

Haziri: U zgjodh kryesia me 31 anëtarë, tashmë pritet konstituimi

"Kemi analizuar rezultatet e zgjedhjeve të fundit në dy nivele. Dhe kemi ndarë pjesën e obligimeve që ka të bëjë me përgatitjet zgjedhore. Dhe natyrisht është zgjedhur kryesia e re prej 31 anëtarëve. Kryesi e cila nesër do të takohet, pasnesër do të merr përgjegjësinë e plotë për organizimin e procesit zgjedhor. Tashmë pritet konstituimi i kryesisë nesër në mëngjes dhe gjithçka jemi gati për të hyrë në fushatë edhe me fitu zgjedhjet", tha Haziri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...