​Kuvendi i Kosovës dhe Qeveria britanike nënshkruajnë memorandum mirëkuptimi - Bota Sot
​Kuvendi i Kosovës dhe Qeveria britanike nënshkruajnë memorandum mirëkuptimi

Aktuale

​Kuvendi i Kosovës dhe Qeveria britanike nënshkruajnë memorandum mirëkuptimi

Më: 1 korrik 2020 Në ora: 22:51
​Kuvendi i Kosovës

Kuvendi i Kosovës dhe Qeveria e Britanisë së Madhe, e përfaqësuar nga Ambasada britanike në Prishtinë, nesër do të nënshkruajnë memorandum mirëkuptimi.

Siç thuhet në njoftim, ky memorandum i mirëkuptimit reflekton përpjekjet e përbashkëta për të siguruar emërime profesionale të udhëheqësve të institucioneve dhe organeve publike, nëpërmes proceseve të drejta dhe transparente të rekrutimit.

Nënshkrimi i marrëveshjes bëhet në hollin e Kuvendit të Kosovës, në orën 12:00.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat