IKSHPK: Bartja e maskave shpëton jetë - Bota Sot
IKSHPK: Bartja e maskave shpëton jetë

Aktuale

IKSHPK: Bartja e maskave shpëton jetë

Më: 11 korrik 2020 Në ora: 17:50
Foto ilustrim

Në Kosovë ditëve të fundit është shtuar numri i të prekurve me Covid-19, ku 2,259 raste janë aktive.

Që nga data 13 mars kur janë shfaqur rastet e para me këtë virus dhe deri dje në vend janë shfaqur 4.512 raste pozitive.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës vazhdimisht ka bërë thirrje që të respektohen masat e rekomanduara nga ata për parandalimin e përhapjes së Covid-19.

IKSHPK edhe sot po ashtu me anë të një postimi në rrjetin social Facebook bën thirrje që të barten maskat.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat