Xhandarmëria serbe në Karaçevë, ja çka thotë Limaj - Bota Sot
Xhandarmëria serbe në Karaçevë, ja çka thotë Limaj

Aktuale

Xhandarmëria serbe në Karaçevë, ja çka thotë Limaj

Më: 8 gusht 2020 Në ora: 15:54
Fatmir Limaj

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka reaguar pas hyrjes së xhandarmërisë serbe në Karacevë të Kamenicës.

Përmes një statusi në Facebook, Limaj ka siguruar qytetarët e asaj pjese se nuk do të jenë asnjëherë vet

Ai ka thënë se provokimet e herë pas hershme të forcave ushtarake serbe në fshatrat e brezit kufitar brenda territorit të Kosovës duhet të marrin përgjigjen e duhur nga ana e institucioneve tona të sigurisë dhe KFOR-it.

Ky është statusi i tij:

Qytetarët tanë në Karaçevë dhe kudo tjetër nuk do të jenë asnjëherë vet.

Institucionet e Kosovës do të ofrojnë siguri për gjithë në çdo pjesë të vendit.

Provokimet e herë pas hershme të forcave ushtarake serbe në fshatrat e brezit kufitar brenda territorit të Kosovës duhet të marrin përgjigjen e duhur nga ana e institucioneve tona të sigurisë dhe KFOR-it.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat