Shala i reagon Tahirit: PDK ka humbur rrugën, kanë harruar se kush ishin

Aktuale

Shala i reagon Tahirit: PDK ka humbur rrugën, kanë harruar se kush ishin

Nga: A.SH Më: 24 janar 2021 Në ora: 22:33
Endrit Shala

Ish-shefi i Grupit Parlamentar të Nismës Socialdemokrate, Endrit Shala, ka reaguar ndaj deklaratave të Abelard Tahirit për mos krijimin e koaliconit PDK-NISMA.

Ai përmes një shkrimi në Facebook, ka thënë se, ata tashmë më të vërtetë kanë ndryshuar, veçse fatkeqësisht kanë ndryshuar për të keq. E kanë humbur rrugën. Kanë harruar se kush ishin.

Postimi në Facebook:

Fatkeqësisht PDK-ja, dikur partia e luftëtarëve e çlirimtarëve nuk po i merr më parasysh kërkesat e ÇLIRIMTARËVE.

Kjo nuk do të ndodhte në ditët kur PDK i ka pasur liderët e vërtetë.

Ableard Tahiri ka të drejtë, sepse ai këto kërkesa nuk mund t’i kuptojë.

Ai nuk e mban mend PDK-në e vërtetë.

Ata tashmë më të vërtetë kanë ndryshuar, veçse fatkeqësisht kanë ndryshuar për të keq. E kanë humbur rrugën. Kanë HARRUAR se kush ishin.

Por, NISMA kurrë nuk e harron të kaluarën, ne jemi krenar me liderin tonë Fatmir Limaj dhe të kaluarën tonë çlirimtare dhe të kaluarën atdhetare të familjeve tona.

E.SH

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat