Sot në orën 18:00 pritet të fillojë numërimi i votave me kusht

Aktuale

Sot në orën 18:00 pritet të fillojë numërimi i votave me kusht

Më: 28 shkurt 2021 Në ora: 16:03
Ilustrim

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve pritet të filloj procesi i numërimit të votave me kusht dhe votave të personave me nevoja të veçanta.

Procesi do të fillojë në ora 18:00 të ditës së sotme.

Deri tani nga KQZ janë numëruar votat e rregullta dhe ato me postë.

Nga votat e rregullta fitues të zgjedhejve ka dalur Lëvizja Vetëvendsoje me 47.85% të votave, e pasuar nga PDK me 17.41% dhe LDK me 13.08%.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat