Çun Lajçi kujton fitoren e Rugovës, e krahason me atë të VV-së

Aktuale

Çun Lajçi kujton fitoren e Rugovës, e krahason me atë të VV-së

Nga: M.H Më: 4 mars 2021 Në ora: 16:45
Ibrahim Rugova dhe Albin Kurti

Aktori i njohur shqiptar, Çun Lajçi përmes një shkrimi në facebok ka shkruar në lidhje me rezultatet përfundimtare që e nxorën fituese VV-në.

Lajçi bën një krahasim fitoren e VV-së me kohën e Rugovës, kur në atë kohë thonin që Rugova nuk do të fitojë kurr e që ato vota Ruogva I mori, njejt sikur sot edhe Kurti.

Më tej, aktori shton që edhe pse ishte rugovist nuk do të thotë që nuk është Ve-vist, përcjell “Bota sot”.

Duke shtuar në fund që është me popullin e nuk ndahet prej tij as për post presidenti.

Postimi i plotë

Kam nisë me ia nxjerrë bishtin!

Po, se po shkruej pa i dvetë do analista zori (t'50-të eurove)qe bajshin be n'kry t'vet se s'ka parti qe i fiton 50% , e mua ma kujtojshin PDK-në e AAK-në e vitit 2001 që bajshin be n'pushkët e veta se Ibrahim Rugova s'fiton kurrë ma, e unë si rugovist i flakët digjesha prej inatit.

Por qe de, fitoi ai atëherë e fitoj ky far kopili tash e këta i futën veshtë n'tul, (se lesh s'kanë ma) e keshe s'po dimë i kahit asht. Bile do do, po i thonë cërnagor e do do dhandërr Beogradi!

Unë pse isha rugovist s'do t'thotë se jam Ve-vist!

Jo vlla jo.

Jam, jo me ket 50% , po me at tjetrin, ( haha ... njisoj po i bika) e tërt veshi s'po m'ban se kush çka po thot!

Mirë e keq, e din populli e unë prej tij nuk ndahem, bile as për post Presidenti!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat