Abazi: Ka pasur mungesë të komunikimit ndër-institucional për zbatimin e pakos së rimëkëmbjes

Aktuale

Abazi: Ka pasur mungesë të komunikimit ndër-institucional për zbatimin e pakos së rimëkëmbjes

Më: 26 mars 2021 Në ora: 11:02
Konferenca per media

Instituti për Politika Zhvillimore (INDEP) po konsideron se tërheqja e trusti ka gjetur më së shumti zbatim në kuadër të implementimit të Ligjit për Rimëkëmbje.

Mbi 50 përqind të qytetarëve, sipas tyre kanë shfrytëzuar këtë të drejtë. Derisa zbatim të duhur ka gjetur edhe lirimi nga pagesa e rentës minerare.

Ndërkaq, ka pasur ngecje në zbatimin e Fondit Kosovar për Garantim të kredive dhe dispozitat lidhur me taksën e energjisë së ripërtritshme.

Dardan Abazi nga INDEP tha se ka pasur mungesë të komunikimit të duhur ndër-institucional për zbatimin e pakos.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat