Osmani refuzon të përgjigjet kur pyetet për policinë në zyrat e mediave

Aktuale

Osmani refuzon të përgjigjet kur pyetet për policinë në zyrat e mediave

Më: 18 prill 2021 Në ora: 11:25
Vjosa Osmani

Presidentja Vjosa Osmani, bashkë me kryetarin e Kuvendit, Glauk Konjufca, kanë bërë sot homazhe në kompleksin memorial në fshatin Makoc të Prishtinës, për të kujtuar dëshmorët në 22-vjetorine rënies.

Gazetarët që ishin prezentë në këto homazhe, tentuan të marrin një qëndrim nga Presidentja, lidhur me zhvillimet e fundit rreth intervistimit të gazetarëve të gazetës Insajderi, pas publikimit të lajmit se ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, nuk ka nënshkruar kontratën për furnizimin me vaksinat anti-Covid.

Kjo, pasi osmani nuk ka thënë deri më tani asnjë fjalë për krejt këto zhvillime.

“Zonja Osmani, desha me ju pyet diçka, a është e drejtë që prokuroria dhe policia…”, ishte pyetja që një prej gazetarëve tentoi të ia bënte Osmanit.

Por, Osmani reagoi menjëherë, duke thënë se në ditët kur kujtohen dëshmorët, nuk mund të flitet për asnjë çështje tjetër.

“Të lutem, kur jemi duke i nderuar martirët dhe dëshmorët, nuk mund të kemi mirëkuptim për asnjë çështje tjetër, ju lus që t’i drejtoheni zyrës sonë, në mënyrë që çdo temë tjetër ta trajtojmë atje, pra këtu jemi për t’i nderuar dëshmorët dhe martirët”, ka deklaruar Osmani.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat