Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi priti në takim ambasadorin e Turqisë në Kosovë, Çagri Sakar

Aktuale

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi priti në takim ambasadorin e Turqisë në Kosovë, Çagri Sakar

Më: 19 prill 2021 Në ora: 19:15
Foto nga takimi

Zëvendëskryeministri i parë i Republikës së Kosovës për Integrime Evropiane, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi, ka pritur sot në zyrë ambasadorin e Turqisë në Kosovë, Çagri Sakar.

Ambasadori Sakar e ka uruar zëvendëskryeministrin Bislimi për marrjen e detyrës dhe ka ritheksuar vullnetin për vazhdimin e bashkëpunimit dhe kultivimin e mëtejmë të marrëdhënieve miqësore ndërmjet dy vendeve.

Zëvendëskryeministri Bislimi e falënderoi Ambasadorin për urimet dhe për mbështetjen që Turqia ia ka dhënë Kosovës përgjatë të gjitha fazave të shtetndërtimit nëpër të cilat ka kaluar Kosova.

Në mes tjerash, në takim u prekën edhe temat e situatës me pandeminë Covid-19, rruga e Kosovës për integrim evropian dhe e bashkëpunimit ekonomik në mes dy vendeve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat