Kimete Berisha kritika të forta për Hotin: Avdullah Bemveci, Hajn i Hajnave

Aktuale

Kimete Berisha kritika të forta për Hotin: Avdullah Bemveci, Hajn i Hajnave

Nga: H.O. Më: 22 prill 2021 Në ora: 19:25
Kimete Berisha

Opinionistja Kimete Berisha në një postim të saj në Facebook e ka kritikuar ish kryeministrin Avdullah Hoti dukej thënë se paratë e Rimëkëmbjes ua ka dhënë milionerëve të lidhur me pushtetin.

Berisha shkruan tutje se ai dhe ministret në kabientin e tij, nuk lënë gjë pa vjedhur.

Postimi i plotë:

Avdullah Bemveci, Hajn i Hajnave!

Paret e Rimëkëmbjes ua ka dhënë milionerëve të lidhur me pushtetin, shumë prej tyre skllavopronarë!

Vjedh popullin, vjedh shtetin!

Nëse kapërcen pa u hetuar Ai dhe ministreshat e tij hajnesha, bravo i qoftë!

Nuk kanë lënë gjë pa vjedh!

Hajnia është zakon i LDK-së!

P.S. Et cetera...

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat