Paralajmëron ish-gjyqtari i EULEX-it: Në Kuvendin e Kosovës do të tregoj pse s’janë hetuar krimet e serbëve

Aktuale

Paralajmëron ish-gjyqtari i EULEX-it: Në Kuvendin e Kosovës do të tregoj pse s’janë hetuar krimet e serbëve

Më: 13 maj 2021 Në ora: 22:32
Malcolm Simmons

Ish-gjyqtari i EULEX-it, Malcolm Simmons ka folur për raportimin që pritet ta bëj ai në Kuvendin e Kosovës në lidhje me parregullsitë, dallaveret dhe skandalet në misionin e BE-së në Kosovë.

Me anë të një postimi në Twitter, ai ka thënë se do të shpjegojë se pse çështjet e krimeve të serbëve ndaj shqiptarëve në luftën e fundit në Kosovë nuk janë hetuar.

Ai ka thënë po ashtu se shumë prova të krimeve të kryera nga serbët nuk janë më në dorën e autoriteteve të Kosovës.

Image

“Kur të dëshmoj në Parlamentin e Kosovës do të shpjegoj pse këto çështje nuk janë investiguar. Prova për shumë krime të kryera nga serbët nuk janë më në dorën e autoriteteve kosovare”, ka thënë Simmons. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat