Studentët: Bursat duhej të ngriteshin, e jo të ulen - Bota Sot
Studentët: Bursat duhej të ngriteshin, e jo të ulen

Aktuale

Studentët: Bursat duhej të ngriteshin, e jo të ulen

Më: 14 janar 2018 Në ora: 09:40
Rektorati i UP-së

Studentët e Universitetit të Prishtinës në anketën e Radios Evropa e Lirë, "VOX", thonë se ulja e bursës nga 900 në 600 euro do t'i dëmtojë studentët në masë të madhe.

Ata thonë se senati dhe drejtuesit e fakulteteve duhet të mendojnë për gjetjen e mënyrës së rritjes së vlerës së bursave për studentët dhe jo zvogëlimit të tyre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera