Deri në 10 orë pritje në kufi - Bota Sot
Deri në 10 orë pritje në kufi

Aktuale

Deri në 10 orë pritje në kufi

Më: 10 gusht 2018 Në ora: 13:50
Merdarë

Pikëkalimi kufitar i Merdarës po vazhdon të jetë edhe sot më i ngarkuari me vetura dhe kolona të gjata.

Sipas të dhënave nga Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar, në Merdarë pritjet në dalje janë nga 8 orë e 20 minuta deri në 10 orë.

Kurse, kolonat në hyrje janë 30-40 metra, e në dalje 3500 metra.

Pas kësaj pike, më e ngarkuar mbetet Dheu i Bardhë me 300 minuta pritje në dalje apo pesë orë, 30 minuta në hyrje.

Po ashtu, në Mutivoda në dalje pritjet janë deri në 180 minuta, kurse në hyrje 10 minuta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera