Fillon takimi Veseli-Mangin, temë vizat dhe INTERPOL-i - Bota Sot
Fillon takimi Veseli-Mangin, temë vizat dhe INTERPOL-i

Aktuale

Fillon takimi Veseli-Mangin, temë vizat dhe INTERPOL-i

Më: 6 nëntor 2018 Në ora: 09:00
Kadri Veseli dhe Florence Mangin

Ka filluar takimi i kryeparlamentarit Kadri Veseli me drejtoreshën e Departamentit për Evropën Kontinentale në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Francës, Florence Mangin.

Në këtë takim pritet të diskutohet për marrëdhëniet ndërshtetërore, për qëndrimin e Francës sa i përket liberalizimit të vizave për Kosovën, si dhe për anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL.

Mediat janë lejuar të marrin vetëm pamje dhe nuk ka pasur deklarata për media. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...