Bajrami-Lekajt: Qytetarët nuk do të durojnë edhe shumë - Bota Sot
Bajrami-Lekajt: Qytetarët nuk do të durojnë edhe shumë

Aktuale

Bajrami-Lekajt: Qytetarët nuk do të durojnë edhe shumë

Më: 6 dhjetor 2018 Në ora: 19:23
Ilustrim

Derisa në Kuvendin e Kosovës po zhvillohet debati për projektligjin e buxhetit të Republikës së Kosovës, është deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami, e cila ka polemizuar me ministrin e Infrastrukturës, Pal Lekaj, lidhur me 53 milionët e dhuruar Bechtel-Enkës.

Fillimisht ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj ka përmendur autostradën për Mitrovicë, ku ka thënë se tri vite ka qenë marrëveshje e miratuar në Kuvend dhe nuk ka lëvizur fare por tani ka lëvizur.

Sipas tij, për herë të parë po shfrytëzohen paratë e fjetura nga kreditë dhe janë 198 projekte janë duke u zhvilluar në infrastrukturë.

Lekaj: Nëse doni hiqeni krejt buxhetin sa i përket asfaltit

“Nëse doni t’i sanksiononi qytetarët, ju jeni deputetë, hiqeni krejt buxhetin sa i përket asfaltit dhe ish qeveria, kam gjet autostradë që kushton 87 milionë me 1 milion euro dhe tani më vini dhe qani me lot krokodili, më duket që është e tepërt. E keni përmendur autostradën e Gjilanit, e kam gjet me 1 milion euro dhe keni thënë që nuk do të vazhdojë por është duke vazhduar“, ka thënë Lekaj.

Kurse, deputetja Hykmete Bajrami tha se nuk ka asnjë strategji si të shpëtohet nga falimentimi Telekomi.

Bajrami: I ke gjet 53 milionë duke fjet edhe ia ke dhanë Bechtel-Enkës

“Zoti Pal Lekaj erdhi tash në fund edhe na tha se i ka gjet 53 milionë duke fjet edhe ia ka dhanë Bechtel Enkës. Mirë ministër shpenzoi edhe ato tjerat, krejt çka i ke gjet sepse qytetarët nuk kanë me të duru shumë”, shtoi Bajrami.

Sipas saj, nuk ka asnjë projekt për fabrikën e re të energjisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...