Dënohet me vdekje personi që u hakmor për nënën! - Bota Sot
Dënohet me vdekje personi që u hakmor për nënën!

Azia

Dënohet me vdekje personi që u hakmor për nënën!

Më: 9 janar 2019 Në ora: 13:54
Zhank Koukou

Ia vranë nënën, mirëpo nuk e la me kaq. 35 vjeçari nga Kina, Zhank Koukou u hakmor duke vrarë tre fqinjët e tij.

Një njeri që vrau tre fqinjët vitin e kaluar për t’u hakmarrë me vrasjen e nënës së tij më shumë se dy dekada më parë u dënua me vdekje në Kinën veriperëndimore .

Në shkurt të vitit të kaluar ai vrau mizorisht fqinjët që më parë ia kishin mbytur nënën.

“Nëse nëna ime nuk do të vritet, jeta ime nuk do të ndikohet në këtë mënyrë”, tha Zhang.

“I pranoj krimet e mia. Unë shpresoj se do të më jepet një shans i dytë”, tha ai. “Kërkoj falje për shkaktimin e një ndikimi negativ në shoqëri dhe kërkoj falje familjes së viktimave. Unë shpresoj se do të më falet”, u shpreh ai.

Megjithatë, Zhang tha se do të apelojë dënimin me vdekje. 

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...