Sulmuesit vrasin tre policë të Irakut - Bota Sot
Sulmuesit vrasin tre policë të Irakut

Azia

Sulmuesit vrasin tre policë të Irakut

Më: 7 maj 2019 Në ora: 09:28
Foto

Sulmuesit vranë tre policë irakianë gjatë një sulmi në një post roje pranë qytetit të Kirkuk të hënën vonë, thanë zyrtarët, shkruan Reuters.

Një oficer tjetër i policisë federale u plagos në sulmin në qytetin Altun Kupri, në kufirin mes provincave veriore të Kirkukut dhe Erbilit, shtoi ministria e brendshme.

Nuk kishte asnjë kërkesë të menjëhershme të përgjegjësisë, por militantët e Shtetit Islamik janë aktivë në zonë dhe një burim sigurie tha se ishte e mundshme që ata ishin të përfshirë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...