Përdhunuesi ekzekutohet me kallashnikov në mes të qytetit - Bota Sot
Përdhunuesi ekzekutohet me kallashnikov në mes të qytetit

Azia

Përdhunuesi ekzekutohet me kallashnikov në mes të qytetit

Më: 23 qershor 2019 Në ora: 06:30
Ata ekzekutuan një 41-vjeçar, i gjetur fajtor për përdhunimin dhe më pas vrasjen e një vajze 3-vjeçare.

Jemeni nuk bën pjesë tek vendet me ligje liberale kur bëhet fjalë për ndëshkimin e krimeve të ndryshme.

Kohë më parë ata ekzekutuan një 41-vjeçar, i gjetur fajtor për përdhunimin dhe më pas vrasjen e një vajze 3-vjeçare.

Muhammad al-Maghrabi u mor nga ushtarët dhe u dërgua në qendër të kryeqytetit Sanaa. Aty, ushtarët e shtrinë përtokë ashtu të prangosur siç ishte dhe më pas e ekzekutuan me një breshëri kallashnikovi.

E gjithë skena ka ndodhur në sytë e dhjetëra qytetarëve të mbledhur, që kanë filmuar dhe fotografuar gjithçka nga ngjarja.

Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...