Kërmilli shkakton kaos në Japoni, ndalon 30 trena dhe bllokon 12 mijë njerëz - Bota Sot
Kërmilli shkakton kaos në Japoni, ndalon 30 trena dhe bllokon 12 mijë njerëz

Azia

Kërmilli shkakton kaos në Japoni, ndalon 30 trena dhe bllokon 12 mijë njerëz

Më: 23 qershor 2019 Në ora: 17:42
Foto ilustrim

Një kërmill i vogël ndërpreu trafikun hekurudhor muajin e kaluar në Japoni, shkruan BBC.

Kërmilli shkaktoi ndërprerjen e energjisë, duke çuar në një kaos në provincën Kayashi dhe duke ndaluar rreth 30 trena që bartnin mbi 12 mijë udhëtarë.

Mediat japoneze njoftuan se kërmilli kishte kaluar nëpër një çarje të vogël deri te ndërprerësi, duke shkaktuar një qark të shkurtër. Mbetjet e ngurta të kërmillit u gjetën pranë hekurudhës.

Incidente të ngjashme janë regjistruar më parë në Britani të Madhe dhe Zvicër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...