Shtatë persona në mesin e tyre edhe kinezë akuzohen për rrëzimin e ndërtesës së Kamboxhisë - Bota Sot
Shtatë persona në mesin e tyre edhe kinezë akuzohen për rrëzimin e ndërtesës së Kamboxhisë

Azia

Shtatë persona në mesin e tyre edhe kinezë akuzohen për rrëzimin e ndërtesës së Kamboxhisë

Më: 25 qershor 2019 Në ora: 12:02
Foto

Shtatë persona, përfshirë pesë shtetas kinezë, janë akuzuar për vrasje ose si bashkëpunëtorë për vrasje në lidhje me një kolaps të ndërtesave në Kamboxhia, që vrau 28 vetë dhe shkaktoi zemërim mbi rregulloret e ndërtimit, shkruan AFP.

Rënia e një ndërtese kineze të ndërtuar nëntokëshe në qytetin turistik Sihanoukville të shtunën është aksidenti më vdekjeprurës industrial në kujtesën e fundit në Kamboxhia.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...