Incidenti në stadium/ 16 të vdekur në festimet e ditës së pavarsisë - Bota Sot
Incidenti në stadium/ 16 të vdekur në festimet e ditës së pavarsisë

Azia

Incidenti në stadium/ 16 të vdekur në festimet e ditës së pavarsisë

Më: 27 qershor 2019 Në ora: 08:07
Foto

16 persona kanë vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur pas një përplasje brenda në stadiumin e Madakaskarit gjatë festimeve të ditës së pavarsisë.

Akoma nuk janë të qarta arsyet e incidentit por policia thotë se aksidenti i rëndë ndodhi kur personat po tentonin të largoheshin nga stadiumi.
Ngjarja ndodhi në stadiumin e kryeqytetit, në Antananarivo.

Shtatorin e kaluar, gjatë një ndeshje futbolli në të njëjtin stadium një aksident i ngjashëm vrau një person dhe plagosi më shumë se 30 të tjerë.

Në incidentin e fundit, mijëra njerëz u mblodhën në një stadium për një paradë ushtarake dhe një koncert.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...