Të paktën 35 veta të vrarë dhe 17 të plagosur, nga rrëzimi i një minibus në Indi - Bota Sot
Të paktën 35 veta të vrarë dhe 17 të plagosur, nga rrëzimi i një minibus në Indi

Azia

Të paktën 35 veta të vrarë dhe 17 të plagosur, nga rrëzimi i një minibus në Indi

Nga: M.H Më: 1 korrik 2019 Në ora: 09:34
Ilustrim

Një minibus u rrëzua në një grykë në Kashmir i vozitur nga një indian të hënën, duke vrarë të paktën 35 vetë dhe duke plagosur 17 të tjerë, thanë zyrtarët., shkruan ABC news, përcjell Bota sot.

Autobusi u rrëzua në rrugën malore Himalayan, ndërsa drejtuesi i saj ra në një rrugë ku u rrokullos në një grykë të thellë prej 150 metrash përgjatë një rrëke shkëmbore, tha administratori civil Angrez Singh Rana. Ai tha se zyrtarët po hetonin nëse kjo ishte një dështim mekanik ose neglizhencë e shoferit.

Ekipet e shpëtimit kanë evakuar të gjithë të plagosurit në spitale, ku të gjithë janë në gjendje kritike. Rana tha se 10 të plagosur u transportuan në dy helikopterë në qytetin Jammu për trajtim të specializuar.

India ka rrugët më vdekjeprurëse në botë, me rreth 150,000 të vrarë dhe 470,000 të plagosur çdo vit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...