Temperatura ferri në Izrael - Bota Sot
Temperatura ferri në Izrael

Azia

Temperatura ferri në Izrael

Më: 18 korrik 2019 Në ora: 19:48
Izrael

Temperaturat në Izrael arritën një rekord të lartë, konfirmoi sot agjencia meteorologjike izraelite të enjten.

Temperaturat në Sodom, pranë Detit të Vdekur, u rritën në gati 50 gradë Celsius të mërkurën, sipas Institutit Meteorologjik të Izraelit.

Gjatë ditës, ka pasur zjarre në disa vende. Disa njerëz morën lëndime të lehta dhe rreth 200 shtëpi u evakuuan.

Temperaturat në ultësirën bregdetare përgjatë Mesdheut arritën një nivel të lartë 42 gradë Celsius.

Lagështia, me rreth 10 deri në 25 për qind në pjesë të ndryshme të vendit, ishte jashtëzakonisht e ulët gjatë kësaj kohe të vitit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...