Raporti/ 100 të vdekur përfshirë 26 fëmijë në 10 ditët e fundit në Siri - Bota Sot
Raporti/ 100 të vdekur përfshirë 26 fëmijë në 10 ditët e fundit në Siri

Azia

Raporti/ 100 të vdekur përfshirë 26 fëmijë në 10 ditët e fundit në Siri

Më: 27 korrik 2019 Në ora: 14:13
Siri

Më shumë se 100 persona, përfshirë 26 fëmijë, kanë vdekur në sulmet ajrore në spitale, shkolla, tregje dhe furra buke në Siri veri-perëndimore gjatë 10 ditëve të fundit, thotë një zyrtar i lartë i OKB.

Shefi i të drejtave të njeriut, Michelle Bachelet fajësoi rebelët për sulmet në zonat e mbajtura mbi qeverinë dhe aleatët e saj.

Por sulmet u ndeshën me “indiferencë të dukshme ndërkombëtare”, tha ajo.

Të dyja palët si Siria dhe aleati i saj Rusia kanë mohuar se synojnë civilët rebelë në sulmet ajrore në rajonin Idlib. Sipas tyre sulmet bëhen kundër terroristëve.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...