Presidenti i Filipinës fton qytetarët të qëllojnë me armë çdo pushtetar të korruptuar - Bota Sot
Presidenti i Filipinës fton qytetarët të qëllojnë me armë çdo pushtetar të korruptuar

Azia

Presidenti i Filipinës fton qytetarët të qëllojnë me armë çdo pushtetar të korruptuar

Më: 15 shtator 2019 Në ora: 10:10
Rodrigo Duterte

Presidenti i Filipinës Rodrigo Duterte ftoi qytetarët të qëllojnë me armë çdo pushtetar të korruptuar

Presidenti gjithashtu i bëri thirrje Filipinasve të rrahin zyrtarët e korruptuar që hasin, raporton Manilla Bulletin, me gjithë pasojat e mundshme shkatërruese për ligjin dhe rendin.

“Nëse paguani një taksë, një tarifë ose merrni një certifikatë, dhe zyrtarët kërkojnë ryshfet, goditni ata. Nëse keni armë, mund t’i qëlloni, por mos i vrisni, sepse gjatë procedurave nuk mund të merrni falje, “tha presidenti.

Ai shtoi se ata që e bëjnë këtë: “nuk do të dërgohen në burg, por vetëm do të ndëshkohen rëndë fizikisht”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...