Hong Kong-u vendosi të përballet me protestuesit që mbanin maska

Azia

Hong Kong-u vendosi të përballet me protestuesit që mbanin maska

Më: 3 tetor 2019 Në ora: 11:56
Foto

Hong Kongu është vendosur të përballet me një ligj emergjence për të përballur maska në mitingje, njoftuan media të enjten.

Shumë demonstrues veshin maska për fytyrën dhe fshihen veten nga gazi lotsjellës.

Trazirat, të cilat filluan si kundërshtim të një projekt-ligji të humbur dhe pa pagesë, nuk treguan asnjë shenjë të heqjes dorë, shkruan Reuters.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat