Rrëzohet një helikopter në Japoni, humb jetën piloti

Azia

Rrëzohet një helikopter në Japoni, humb jetën piloti

Më: 31 dhjetor 2020 Në ora: 10:03
Foto ilustrim

Sipas Bordit të Sigurisë së Transportit në Japoni, helikopteri u rrëzua rreth gjysmë ore pas ngritjes nga Tsu, prefektura Mie.

Një helikopter u përplas me një pyll në prefekturën qendrore Shizuoka të Japonisë, ku humbi jetën piloti, njoftoi sot agjencia e lajmeve Kyodo, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas Bordit të Sigurisë së Transportit në Japoni, helikopteri u rrëzua rreth gjysmë ore pas ngritjes nga Tsu, prefektura Mie.

Kotaro Demura, 46-vjeç, u dërgua në spital por nuk mundi t’u mbijetojë plagëve.

Më tej u theksua se erërat e forta ishin regjistruar rreth kohës së rrëzimit dhe një vëzhgues lokal i motit kishte lëshuar një paralajmërim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat