Tragjedi në Korenë e Jugut: Ndërtesa shembet mbi autobusin, disa të vdekur

Azia

Tragjedi në Korenë e Jugut: Ndërtesa shembet mbi autobusin, disa të vdekur

Më: 9 qershor 2021 Në ora: 19:42
Pamje nga vendi i ngjarjes

Të paktën nëntë persona kanë vdekur pasi një ndërtesë 5-katëshe që po rrëzohej në Korenë Jugore, u shemb në një autobus, zyrtarët thanë.

Tetë të tjerë janë lënduar nga shembja, raporton BBC.

Autobusi po bartte 17 persona dhe ishte ndalur në një rrugë pranë.

Arsyeja e shembjes nuk u bë e qartë dhe ekipet e kërkimit janë duke kërkuar për të mbijetuar që mund të kenë mbetur nën rrënoja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat