Nëntë të vdekur nga rrëzimi i helikopterit - Bota Sot
Nëntë të vdekur nga rrëzimi i helikopterit

Azia

Nëntë të vdekur nga rrëzimi i helikopterit

Më: 11 gusht 2018 Në ora: 10:07
Rrëzimi i helikopterit

Nëntë persona, shtatë shpëtimtarë dhe dy anëtarë të stafit kanë vdekur kur një helikopter shpëtimi u rrëzua në një territor malor në Japoninë qendrore, bëjnë të ditur autoritetet japoneze.

Hekikopteri i tipit "bel 412EP" është rrëzuar të premten në prefekturën Gunma pasi që pas një ore të fluturimit ka humbur kontaktin me autoritetet përkatëse, trasnmeton Asociated Press.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...