Mbi 350 të vdekur nga përmbytjet në Indi - Bota Sot
Mbi 350 të vdekur nga përmbytjet në Indi

Azia

Mbi 350 të vdekur nga përmbytjet në Indi

Më: 20 gusht 2018 Në ora: 07:49
Indi

Numri i të vdekurve nga përmbytjet në shtetin jugor Kerala të Indisë, i ka kaluar 350 vetë, ndërsa ekipet e shpëtimit i vazhduan sot kërkimet për njerëz që mund të kenë mbijetuar.

Përmbytjet kanë filluar në fund të muajit maj dhe sipas Agjencisë Associated Press, vetëm në 24 orët e fundit janë gjetur të vdekur 46 vetë.

Situata është tepër e rëndë në zonën e përmbytjeve, më parë një destinacion mjaft piktoresk për turistët. Lumenjtë dhe rezervuarët u tejmbushën nga shirat e rrëmbyer monsune, që përmbytën rrugë dhe shtëpi. Më tepër se 700 mijë njerëz janë zhvendosur, për t’u sistemuar në kampe të shpërndara në mberë shtetin.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat