Tërmet në Iran, një i vdekur - Bota Sot
Tërmet në Iran, një i vdekur

Azia

Tërmet në Iran, një i vdekur

Më: 7 shtator 2018 Në ora: 19:44
Foto ilustrim

Së paku një person ka humbur jetën dhe shumë shtëpi janë dëmtuar në disa fshatra të Iranit, pas goditjes së një tërmeti me magnitudë 5.6 shkallë të Rihterit.

Tërmeti e ka goditur sot territorin jugperëndimor të Iranit. Epiqendra e tërmetit ishte 200 kilometra në jug-perëndim të Zahedanit, në një thellësi prej 26 kilometrash.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat